1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter’da Altın Tikli Hesap Açmanın Fiyatı Açıklandı

Twitter’da Altın Tikli Hesap Açmanın Fiyatı Açıklandı
0

Elon Musk’ın satın almasının ardından mavi etkinliği paraya çeviren Twitter, etkinliği abarttı. Ayda 1000 ABD doları ödeyen kullanıcılar – şaka değil – Twitter Onaylı Kuruluşlar özelliklerini alacak.

Sosyal medya kanalları, ücretsiz olarak hayatımıza girmesine rağmen, verilerimizi kullanarak gösterdikleri reklam odaklı gelir modelleri arasında “abonelik” hizmetlerine de yer vermeye başladı. Bu işin öncüsü olan Elon Musk liderliğindeki Twitter; Kısa bir süre önce de Blue adlı hizmetini Türkiye dahil tüm kullanıcıların hizmetine açtı.

Türkiye üzerinden Twitter Blue’ya üye olmak, mavi tikli uzun tweetler atmak, tweet editlemek vs. istiyorsanız bu ücrettir. Ayda 150 TL. Yıllık aboneliklerde bu ücret 130 TL’ye düşüyor. Bu sayı size düşük geliyorsa, sıkı durun…

Twitter’ın başta şirketler olmak üzere kurumsal hesaplar için başlattığı yeni paket Verified Organizations’ın aylık fiyatı 1000 dolar yani yaklaşık 19.000 bin TL!

Türkiye’deki çoğu hesabın muhtemelen bu kaynağı tahsis etmeyeceği Verified Organizations paketinde Twitter Blue özelliklerine ek olarak bazı yeni özellikler de sunulacak. Aslında yurtdışındaki firmalar için oldukça faydalı görünen bu paket ayda 1000 dolar olmasa da. 1000 birim olsaydı Haber paylaşan birçok hesap, kişi ve kurumun bu paketi kullanabileceğinden eminiz.

Elbette Twitter’ın bu paketle hedefi özel firmaları müşteriye dönüştürmek ve düzenli gelir elde etmektir. Kamu kurumlarının gri olduğu için bu özellikleri kullanması mümkün değil ama yarın burada da değişiklik yapıp devlet hesaplarına abone olabiliyorlar.

Bundan sonra altın tikli bir Twitter hesabı görürseniz sahibi ayda 1000 dolar ödüyor: Peki Twitter Onaylı Kuruluşlar hangi özellikleri sunuyor?

Twitter'da doğrulanmış kuruluşlar

  • Kare profil fotoğrafı ve altın rengi mavi değil
  • Bağlı hesaplar simgesi, bu simgeye tıklamak sizi ana hesabınıza götürür (Yeni)
  • Profiller sekmesine bağlı hesaplar (Yeni)
  • Ana hesap ve tüm bağlı hesaplar için Twitter Blue paketi
  • Ayda 1000$, bağlantılı hesap başına + 50$
  • Şu anda Türkiye’de mevcut değil
    • Aşağıdaki ülkelerde mevcuttur; ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya, İngiltere, Suudi Arabistan, Fransa, Almanya, İtalya, Portekiz, İspanya, Hindistan, Endonezya ve Brezilya.

Kare fotoğraf ve altın tik gibi kozmetik özelliklerinin yanı sıra bu paketin en büyük avantajı, Ortak Hesaplar söyleme yeridir. Çalışma prensibi şu şekildedir; Diyelim ki bu paket şirketinizin Twitter hesabı için geldi, hesabınız şirketinizin profilinde görünür olacak. Bağlanan her hesap için +50 dolar ücret alındığını da ekleyelim.

Bağlantılı hesapların bir diğer kullanım alanı da aynı kuruluşa ait ve kişilerden bağımsız olan hesapların birbirine bağlanmasıdır. Örneğin Webtekno Twitter hesabı biri hariç Webtekno Bilimi veya Webtekno Oyun Kategorik hesaplarımız olduğunu düşünün, paketi kullanırsak profil resmimiz kare, mavi çek yerine altın çeki ve diğer hesapların yanında ana hesap logomuzu göreceksiniz. Böylece alt hesapların bağlantılı bir ana hesap olduğunu net bir şekilde anlayabilirsiniz.

Devlet kurumlarının hesaplarıyla ilgili bir örnek daha verelim. Genel hesaplar için gri kutu olmadığını varsayalım; Cumhurbaşkanlığı adına açılan resmi hesap bu pakete abone oldu. İsterlerse Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Twitter hesabı ilişkili hesaplar Sonuç olarak, Erdoğan’ın hesabının yanına altın bir tik ve ayrıca resmi cumhurbaşkanlığı logosu eklenecek.

Faydaların ayda 1000 $ değerinde olacağını düşünüyor musunuz? Twitter’da veya herhangi bir sosyal medya platformunda para verecek misiniz? Yorumlarınızı yorum bölümüne bekliyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir