1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter’da Reklam Vermek İçin Ayda 19 Bin TL Ödemek Zorunlu!

Twitter’da Reklam Vermek İçin Ayda 19 Bin TL Ödemek Zorunlu!
0

Twitter, reklamverenlere yönelik yeni düzenlemesiyle reklam vermeden önce abonelik ücreti istemeye başladı.

Eylül 2022’de Elon Musk’ın altına düştüğünden beri çok eleştirilen kararlar aldı. heyecan, bugün yeni bir tane yayınladı. Şirket, reklam verenlere verdiği mesajda reklam vermeye devam edeceklerini söyledi. Twitter Blue veya “Doğrulanmış Kuruluşlar” üyeliği gerekli olacaktır. açıkladı.

Reklamverenlerden para kazanan Twitter’ın reklamverenlere ek para verme zorunluluğu, 21 Nisan, yani bugünden itibaren etkili bir şekilde. Öte yandan yeni zorunluluk, şirket hesaplarının gerçek hesaplar olup olmadığını anlamamıza da yardımcı olacak.

Twitter’ın reklamverenlere yaptığı açıklama:

“21 Nisan’dan itibaren, Twitter’da reklam yayınlamaya devam etmek için hesabınızda doğrulanmış bir rozet veya Twitter Mavisi veya Doğrulanmış Kuruluşlar üyeliği bulunmalıdır. Ayda 1.000 ABD Dolarından fazla harcama yapan işletme hesapları zaten altın rozete sahiptir veya sahip olacaktır ve sorunsuz bir şekilde reklam vermeye devam edebilir.

Bu değişiklik, Twitter’ın daha geniş doğrulama stratejisiyle uyumludur: Twitter’daki içeriğin kalitesini iyileştirmek ve bir kullanıcı ve reklamveren olarak deneyiminizi geliştirmek. Bu yaklaşım aynı zamanda sahte hesapları ve botları azaltmaya yönelik süregelen çabalarımızı da desteklemektedir.

Bu hizmetlerden herhangi birine abone olarak, Twitter tarafından bir birey ve/veya işletme olarak doğrulanırsınız.

Diğer özelliklerin yanı sıra daha görünür bir organik varlığa ve daha geniş bir yaratıcı araç yelpazesine sahip olacaksınız. Başlamanız ve üstün bir Twitter deneyiminin keyfini çıkarmanız için heyecanlıyız.”

Verified Organizations fiyatının aylık 1000 dolar yani yaklaşık 19.000 bin TL olduğunu hatırlatalım.

Bu kararın kullanıcılar için tek bir artısı var:

Twitter tüm mavi tikleri ücretsiz olarak kaldırıyor sahte-gerçek profil iade. Twitter’ın bu kararından sonra alacağı yeni karar, en azından işletmeler için gerçek ve sahte profilleri ayırt etmemizi sağlayacak. Tabii şirketler bu yeni politikayı kabul ederse…

İLGİLİ HABERLER

Ödeme yapmayanların mavi tikini kaldıran Elon Musk, canının istediği kişiler için kendi cebinden Twitter Blue satın aldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir