1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter’da Ücretsiz Mavi Tikleri Geri Getiren Açık Bulundu

Twitter’da Ücretsiz Mavi Tikleri Geri Getiren Açık Bulundu
0

Twitter’da eski ücretsiz mavi tikleri geri getiren bir güvenlik açığı tespit edildi. Hesap biyografisi güncellendiğinde mavi tikler otomatik olarak görünür.

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter, Elon Musk tarafından satın alınmasının ardından radikal kararlar aldı. Bunlardan en dikkate değer olanı, doğrulama rozetleri o felç oldu. Kullanıcıların Twitter Blue abonesi olması ve doğrulama rozetini almak için aylık ödeme yapmayı kabul etmesi gerekiyordu. Ayrıca, geçen aydan bu yana platform eskimiş aka mavi tikleri kaldırdı.

Şimdi ise konuyla ilgili dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Eski Twitter Doğrulama Rozetleri geri getiren bir açılış saptanmış. Kullanıcılar bu hatadan yararlanarak mavi tiklerini iptal edebilirler. Ancak bu da geçici Diyelim ki öyle.

Twitter biyografinizi güncellerseniz mavi çekinizi geri alabilirsiniz.

TechCrunch’tan Amanda Silberling tarafından keşfedilen exploit, aslında oldukça basit bir çalışma mantığına sahip. Geçmişte bir doğrulama rozeti almış bir hesabınız varsa ve biyografi bölümü Herhangi bir şekilde değiştirirseniz eski mavi tikinizi geri alabilirsiniz. Bu arada; bio’da yaptığınız değişiklik Önemli değil. İsterseniz tek bir boşluk ekleyin veya sıfırdan yeniden düzenleyin. Hata her durumda çalışır.

Mavi tik geri geliyor ama sayfayı yenileyince kayboluyor.

heyecan

İLGİLİ HABERLER

Twitter’da “Makale başına kullanıcı yükle” özelliği mevcuttur

Ancak bu, günümüzün diğer kullanıcılarına nasıl yansıyor? net değil. Öyle ki biyografinizi güncelledikten sonra aldığınız mavi onay işareti, sayfayı yenilediğinizde kayboluyor. Biyografi güncellendiğinde İadeler.

Kaynak:
https://techcrunch.com/2023/05/01/blue-checks-reappear-on-Twitter-if-you-update-your-bio-lmao/

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir