1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter’ın Kurucusu Dorsey’in Yeni Platformu Bluesky Açıldı

Twitter’ın Kurucusu Dorsey’in Yeni Platformu Bluesky Açıldı
0

Twitter’ın kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey’in yeni projesi Bluesky lanse edildi. Ancak platforma katılmak için davetiye gerekiyor ve davetiyeler çok sınırlı. Bluesky’nin özellikleri nelerdir ve neden bu kadar popülerdir?

Bluesky’nin arkasındaki isim, en çok Twitter’ın kurucusu ve eski CEO’su olarak bilinen Jack Dorsey’dir. Dorsey, Bluesky’nin projesini 2019’da duyurdu ve Bluesky’s Twitter’dan bağımsız bir platform olacak. ve açık kaynak protokolü üzerine inşa edileceğini söyledi. Dorsey, Bluesky ile sosyal medyada daha fazla yenilik ve çeşitlilik yaratmayı hedeflediğini söyledi.

Bluesky, merkezi olmayan bir sosyal medya platformu olarak tanımlanıyor. Bu platformda kullanıcılar kendi içeriklerini oluşturabilmekte, beğenebilmekte, yorum yapabilmekte ve başkalarının içeriklerini paylaşabilmektedir. Ayrıca platformda farklı topluluklara katılabilir veya kendi topluluklarını oluşturabilirler. Bluesky’nin hedefi, sosyal medyada sansür ve manipülasyonun önlenmesi ve kullanıcıların verilerinin sahibi olmasını sağlamak.

Bluesky davetiyeleri neden bu kadar değerli?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir