1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter’ın “Sana Özel” Sekmesinde Alakasız Tweetler Belirdi

Twitter’ın “Sana Özel” Sekmesinde Alakasız Tweetler Belirdi
0

Twitter kullanıcıları, geçtiğimiz günlerde platformun “Sizin İçin” sekmesinde kendileriyle alakasız onlarca gönderi gördüklerini söyleyerek öfkelendi.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’da bir gün geçmiyor. düzgün çalışan başka bir özellik. 2023 yılının başından bu yana birçok kez erişim sorunları ve bozulan özelliklerle baş etmeye çalışan platform, kullanıcılar tarafından sıklıkla eleştiriliyor.

Bugün yüzlerce hatta binlerce Twitter kullanıcısı “Sana özel” Sayfasında alakasız ve garip paylaşımlar görmeye başladıklarını belirtti.

Kullanıcı ilgi alanlarını aşan gönderiler ana sayfaya düşmektedir.

Birkaç gündür dünyanın dört bir yanındaki binlerce Twitter kullanıcısı, şu anda bu sekmedeyken platformun “Sizin İçin” sekmesinde takip ettikleri hesapların etkileşimlerini ve ilgi alanlarına göre önerilen gönderileri gördüler. tamamen alakasız gönderiler olduğunu belirtiyor. Üstelik bu tweetlerin atıldığı hesaplar kullanıcılar veya takip ettikleri kişiler tarafından takip edilmez. Bu sorunun hem standart kullanıcılarda hem de Blue abonelerde görüldüğünü de belirtelim.

Ayrıca bazı kullanıcılar 3-4 takipçili bot hesap gönderileri, bilmedikleri dillerde gönderiler ve Cinsel içerikli paylaşımlar olduğunu da belirtiyor.. Bu sorun nedeniyle Exclusive sekmesine bakmakta tereddüt eden kullanıcılar, Elon Musk’tan düzeltmesini isterken, Twitter CEO’su sessiz kalır.

İLGİLİ HABERLER

Twitter Blue kamera şakası fiyatıyla şimdi Türkiye’de: İşte tepkiler

Sorunun ne zaman düzeleceği belli değil ancak Twitter kullanıcıları sorun düzelmezse platformdan ayrılacaklarını söylüyor.

Dünyanın dört bir yanındaki Twitter kullanıcıları bu özelliğe tepki gösterdi.

“Size Özel” sekmesine göz atıyordum. Çoğunlukla, takip ettiğim insanların sınırlı miktarda sevdikleri şeyler vardı. Ama bugün Twitter’ı açtığımda, umursamadığım ve benimle hiçbir ilgisi olmayan rastgele saçmalıklar vardı. (Twitter’a atıfta bulunarak) O öldü.

Artık Twitter uygulamasını nasıl kullanacağım hakkında hiçbir fikrim yok. “Sizin İçin” sekmesi neden rastgele tweet’lerle dolu?

Eh, Twitter gerçekten çöküyor. Artık “X takip ediyor” veya “X beğeniyor” veya sebepsiz yere sponsorlu tweet’ler yerine doğrudan takip etmediğiniz rastgele hesaplar görüyorum.

Twitter’a ne yaptılar, tüm bu rastgele tweet’leri beslememde görmek istemiyorum.

Neden beslemem 12 beğenili rastgele tweet’lerle dolu, buna kim izin verdi ????

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir