1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter’ın Şirketler İçin Blue Planı Belli Oldu

Twitter’ın Şirketler İçin Blue Planı Belli Oldu
0

Twitter’ın ABD’deki büyük ölçekli kurumsal ve devlet hesaplarına yönelik planı ortaya çıktı. Açıklanan bilgilere göre CEO’su Musk olan şirket, devlet kuruluşlarından aylık 1.000 dolar isteyecek.

Twitter tarafından bir saygı simgesi olarak görülen “mavi tik”i sattığı için sık sık eleştirilen Elon Musk, eleştirmenlere aldırış etmeden bildiklerini okumaya devam ediyor. Twitter API’leri bile ödenir Musk geçenlerde çalışanlarına bir e-posta gönderdi. Şirketin kasası neredeyse boş. belirtmişti.

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre Twitter, 1 Nisan’da eski mavi tikleri kaldırdıktan sonra sonra hala mavi tiklere sahip olmak isteyen şirket ve devlet hesaplarından aylık 1.000 ücret alacak. Ve garip bir şekilde, en çok takipçiye sahip şirketlerden (mavi tiklere para verme olasılıklarının en yüksek olduğu şirketler) ödeme almayacak.

Onlardan ayda 1000 dolar alman gerekmiyor mu sevgili Elon?

Twitter’dan yapılan resmi açıklamaya göre şirket, mavi tik sahibi olmak isteyen büyük ABD şirketlerinden ve ABD hükümetine bağlı kuruluşlardan eski mavi tikleri kaldırdıktan sonra 1 Nisan’da eski mavi tikleri kaldırdı. ayda 1.000 dolar alacak. Birincil şirket hesaplarına ve çalışan tarafından doğrulanmış hesaplara ek olarak oluşturulan ikincil hesaplar Ayda 50 ABD Doları ödenmesi gerekecek.

Ancak Twitter bu konuda garip bir adım attı. Bu aylık ödemeyi Twitter’da en çok takip edilen 100 şirketten almayacaksınız. açıkladı. En çok takip edilen şirketler, ayda 1.000 $ ödemekten çekinmeyecek olan YouTube, NASA, CNN, ESPN ve BBC’dir. Webtekno olarak SocialBlade’e göre bu sıralamada yer almaktayız. 23.987. sıradayız

ABD dışındaki şirketlerin ödemek zorunda olduğu bedel henüz bilinmiyor.

Twitter yetkilileri, bu 1.000 dolarlık ödemenin yalnızca ABD şirketleri ve ABD hükümet kuruluşları için geçerli olduğunu söylüyor. Ancak başta Türkiye ve AB ülkeleri olmak üzere diğer ülkelerdeki büyük şirketler ve devlet kurumları mavi tik kullanabilir. Ne kadar ödeyeceği konusunda henüz bir bilgi yok..

Ancak medya kuruluşları ve Twitter kullanıcıları, bu ve benzeri durumlarda bilgi almak için Twitter’ın basın e-posta adresine e-posta gönderdiklerinde kaka emojisi aldıkları için bilgi alamadıklarını söylüyorlar. Hatırlarsanız Twitter CEO’su Musk, geçtiğimiz haftalarda tüm iletişim ekibini kovmuştu. Kaka emojisini otomatik olarak atmak için düzenlediğini açıkladı..

İLGİLİ HABERLER

Twitter’ın Yeni API Abonelik Paketleri Açıklandı! (Gönül sahibi fiyatlara bakmaz)

Ücretsiz mavi tik ücretli olduğu eleştirilse de artık yüzbinlerce kullanıcının Twitter Blue abonelikleri için ödeme yaptığını görebilirsiniz. Kim bilir, belki Musk yapar Twitter Blue sayesinde şirketin boş kasasını doldurabiliyor.

Kaynak:
https://variety.com/2023/digital/news/twitter-business-monthly-verified-status-fee-exempt-1235569966/

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir