1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter’ın Yeni CEO’su Belli Oldu

Twitter’ın Yeni CEO’su Belli Oldu
0

Elon Musk dün Twitter’ın CEO’luğundan ayrılacağını ve şirkette farklı görevler üstleneceğini duyurdu. Yeni CEO’nun kim olacağı konuşulurken Musk, Twitter’ı yönetecek kişinin Linda Yaccarino olduğunu açıkladı.

Sosyal medyanın ve iş dünyasının yaramaz(!) çocuğu Elon MuskŞirket son yıllarda Tesla, SpaceX ve diğer şirketlerin yaptığı çalışmalarla gündeme gelirken, özellikle 2019-2021 yılları arasında kripto paraların manipülasyonu ve son bir yılda Twitter’ın satın alınmasıyla gündemi meşgul etti. Geçtiğimiz ekim ayında dileğine kavuşan ve Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan Musk, şirketin tek sahibi ve yöneticisi oldu.

Aralarında Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’nin de bulunduğu birçok kişi, Elon Musk’ın Twitter’ının “Doğru kişiMusk, “ CEO olarak istifa edecek duyurdu.

Twitter’ın yeni CEO’su belli oldu

X/Twitter CEO’su için yeni biriyle anlaşmam var duyurmaktan memnuniyet duyarım.Elon Musk, dün anlaştığı kişinin adını açıklamadı ancak Twitter’ın yeni CEO’sunun 6 hafta içinde göreve başlayacağını söyledi.

Musk’ın görevi bırakacağını açıklamasının ardından Twitter’ın yeni CEO’sunun kim olacağına dair çeşitli iddialar ortaya atıldı. tüm oklar NBC Universal’da çalışıyor yaklaşık 10 yıldır çalışıyor Linda YaccarinoGösterir. Musk, bugün yaptığı açıklamayla iddiaları doğruladı ve Linda Yaccarino, Twitter’ın yeni CEO’su oldu.

Elon Musk tweetinde “Twitter’ın yeni CEO’su olarak Linda Yaccarino’yu ağırlamaktan heyecan duyuyorum! @LindaYacc öncelikle iş operasyonlarına odaklanacak, ben ise ürün tasarımına ve yeni teknolojilere odaklanacağım. Bu platformu X’e dönüştürmek için Linda ile çalışmayı dört gözle bekliyorum. her şey uygulaması.” söz konusu.

Linda Yaccarino kimdir?

linda yaccarino

ABD’nin en büyük yayıncılarından biri olan Linda Yaccarino NBC Universal’da çalışıyor 10 yılı aşkın süredir çalışmaktadır. Buradaki görev süresi, küresel reklamcılık ve ortaklıklar başkanıydı. Son büyük projelerinden biri, dijital akış platformu Peacock’a reklam aboneliğinin başlatılmasıydı.

Yaccarino’nun bir meslektaşının The Verge’e yaptığı açıklamaya göre, Yaccarino’nun Twitter’daki gönderisi de geniş çapta paylaşıldı.

“Çivi kadar sağlam ve bu işi her zaman istemişimdir. Harika bir uyum.”

Yaccarino geçen ay Elon Musk ile röportaj yaptı ve Musk’a Twitter vizyonunu sordu.

Elon Musk’ın yeni Twitter paylaşımı ne olacak?

Elon Musk, CEO görevini başkasına devredeceğini açıklarken, şirketteki yeni görevlerini de paylaştı. Musk’ın açıklamasına göre milyarder iş adamının Twitter’daki yeni görevi CTO (baş teknoloji sorumlusu)ürün, yazılım ve sistem yöneticisi olacaktır.

Twitter’ın sahibi Elon Musk’ın meşgul olduğu başlıca olaylara aşağıdaki içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER

Aktif olmayan Twitter hesapları silinmeye başlandı: 1.5 milyar kullanıcı adı boşa gitti!

İLGİLİ HABERLER

Elon Musk’tan İtiraf Yağmuru: Ben Twitter’ın CEO’su değilim, Köpeğim Floki

İLGİLİ HABERLER

Elon Musk, 44 milyar dolara (yarısı bile değil) satın aldığı Twitter’ın bugünkü değerini açıkladı.

İLGİLİ HABERLER

Elon Musk’tan şoke eden itiraf: Hükümetler Twitter mesajlarına bile erişebiliyor [Video]

İLGİLİ HABERLER

Elon Musk, Twitter şirketini kapattı

İLGİLİ HABERLER

Elon Musk, Twitter logosunu Dogecoin (Stop Now Coin Man) ile değiştirdi

Elon Musk’ı sadece Tesla, SpaceX veya Twitter skandallarıyla tanıyorsanız, gerçek hikayesini aşağıdaki videomuzdan öğrenebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir