1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Ücretsiz Twitter Mavi Tikleri Zorla Geri Getiriliyor

Ücretsiz Twitter Mavi Tikleri Zorla Geri Getiriliyor
0

Twitter’da daha önce ücretsiz olarak sunulan mavi tikler, Twitter Blue’nun devreye girmesiyle birer birer kaldırılmaya başlandı. Ancak birçok kullanıcı mavi tikler için ödeme yapmadığı halde hala bu onay işaretine sahip olduğunu söylüyor.

Twitter’ın son haftalarda ücretsiz mavi tikleri kaldırmasının ardından Musk, hesapların doğrulanmış kalmasını sağlayarak mavi tik için ödeme yapmayan pek çok kişinin parasını cebinden ödedi. Ama tabi bu hesaplar dünyaca ünlü kişilerden oluşuyor.

Twitter Blue ile gelen mavi tik için ödeme seçeneği birçok kişi tarafından reddedilmiştir. Bizde hem ünlülerin hem de siyasi şahsiyetlerin hesapları mavi tik ödemediği için onaylı hesap olmaktan çıktı. Öte yandan Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla Türkiye’nin CEO’su da nasibini aldı.

Musk, ücretli mavi işaretlemeye karşı çıkan hesaplarla resmen alay ediyor

Twitter’dan ücretsiz mavi tikleri kaldıran Elon Musk, ücretsiz tiklerini dünyaca ünlü birçok kişiye geri verdi.

Ancak görünen o ki, kaldırılan mavi tikleri ücretsiz olarak geri alan sadece ünlüler değil. Sıradan bir Twitter kullanıcısı, ücretsiz mavi tik kaldırıldıktan sonra tikini geri almak için herhangi bir ödeme yapmayı reddetti. Ancak hesap sahibi daha sonra ödeme yapmasa bile, Mavi tik geri döndüğünü gördü.

Gizmodo’ya bu konu hakkında. ulaşmak mavi tik için ödeme yapmadığını söyleyen bir hesap sahibi de durumu kanıtlamak için çeşitli belgeler gönderdi. Aylardır Mavi Tik kullanmak için ödeme yapmadığını söyleyen kullanıcının verileri, araştırmacı Travis Brown tarafından incelendi.

Ortaya çıkan Twitter API verileri, kullanıcının Twitter Blue’ya ilk olarak 2022’nin sonlarında abone olduğunu ve artık doğrulanmış olarak işaretlendiğini gösterdi.

Benzer bir olay, hacktivist grup Anonymous ile bağlantılı bir bilgisayar korsanının başına geldi. Aubrey “Kirtaner” Cottleile oldu. Aralık’ta abone olduktan sonra Ocak’ta abonelikten çıktığını söyleyen Cottle, birkaç gün sonra tik’i kaybettiğini ancak kısa süre sonra tik’in geri döndüğünü söylüyor.

İlginç olan, bu kullanıcıların hiçbiri Twitter’ın hiçbir ayrıcalığı yoktur Mavi. Ancak yine de mavi tikleri onayladı.

İLGİLİ HABERLER

Elon Musk Twitter Paylaşımlarının Neden Öne Çıktığını Açıklıyor: Bir İtirafı Var!

Musk’ın ise mavi tik için ödeme yapılması fikrine açıkça karşı çıkan birkaç hesabı bulunuyor. “Trol” yaptığını kabul etti. Musk’ın mavi tik için ödeme yapmayı reddeden ve açıkça karşı çıkan kullanıcılara teklif verdiği bildirildi. Sırf sizi kızdırmak için mavi tik ekliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir