1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Ücretsiz XLS – PDF Çevirme Nasıl Yapılır?

Ücretsiz XLS – PDF Çevirme Nasıl Yapılır?
0

Microsoft Excel uygulaması ile hazırladığınız .xls uzantılı XLS dosyalarınızı .pdf uzantılı PDF dosyalarına dönüştürerek paylaşabilir veya depolayabilirsiniz. Üstelik bu işlem için bir program kullanmanıza gerek yok. Ücretsiz ve programsız olarak XLS’yi PDF’ye nasıl dönüştürebileceğinize daha yakından bakalım ve kullanabileceğiniz web sitelerini görelim.

En popüler Microsoft Office uygulamalarından biri olan Excel ile hazırladığınız resim, metin, tablo, satır ve sütunları içeren elektronik tablo dosyalarınız .xls uzantılı XLS formatında saklanır. .pdf uzantılı PDF dosyaları, her tür metin ve tablonun taşınması ve saklanması için çok daha işlevseldir. Bu nedenle zaman zaman XLS’yi PDF’ye dönüştür belki de zorundasın

Elbette, XLS’den PDF’e dönüştürme için kullanabileceğiniz birçok program var, ancak bunların kullanımı her zaman kolay olmuyor ve bunları kullanıcılarına bir ücret karşılığında sunmak zorunda kalabilirsiniz. Neyse ki, çevrimiçi olarak ücretsiz ve yazılımsız dönüştürme hizmetleri sunan birçok farklı site var. XLS’yi ücretsiz ve yazılım olmadan PDF’ye dönüştürme Gelin daha yakından inceleyelim ve kullanabileceğiniz web sitelerini görelim.

XLS’yi ücretsiz ve yazılım olmadan PDF’ye nasıl dönüştürebilirim? İşte kullanabileceğiniz web siteleri:

 • PDF’yi seviyorum
 • Küçük PDF
 • Adobe Acrobat
 • Soda PDF’i
 • Ücretsiz PDF Dönüştürücü
 • Şeker PDF
 • Akıllı PDF
 • dönüştürücü
 • PDF 24
 • aspos

Bulut depolama alanındaki dosyaları kullanın: PDF’yi seviyorum

Basit ve kullanışlı arayüzü ile dikkat çeken I Love PDF, XLS’yi PDF’e dönüştürebileceğiniz web sitelerinden biridir. cihazınızda yüklü olanların yanı sıra Dosyalarınızı Google Drive ve Dropbox gibi bulut depolama alanlarına da dönüştürebilirsiniz. Siteyi açtıktan sonra tek yapmanız gereken dosyanızı yüklemek ve dönüştürme işlemini başlatmak.

Seviyorum PDF web sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Otomatik olarak silinen dosyaların güvenliği: Küçük PDF

küçük pdf

Otomatik dönüştürme ayarları sayesinde XLS’den PDF’e dönüştürme işlemini en hızlı şekilde yapma iddiasında olan Small PDF de güvenlidir. Dönüştürme işlemi için yüklediğiniz dosyalar bir saat sonra otomatik olarak silinir. Sitede sadece XLS’yi PDF’e dönüştürmekle kalmayıp birçok farklı dosya formatında işlem yapabilir ve tüm işlemlerde özel düzenlemeler yapabilirsiniz.

Küçük PDF web sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Adobe Acrobat

PDF denilince tabii ki en iyi XLS – PDF dönüştürme işlemini tamamen ücretsiz ve online olarak kullanabileceğiniz Adobe Acrobat aracı ön plana çıkıyor. Ameliyattan önce sisteminiz varsa Adobe hesabınızla oturum açın Aksi takdirde, bir tane oluşturmanızı ister. Dönüştürdüğünüz dosya, Adobe hesabınızla oturum açtığınız tüm cihazlarda görüntülenir. Tek dezavantajı, ücretsiz olarak kullanırsanız, sınırlı işlemler yapabilmenizdir.

Adobe Acrobat web sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sayfa sayfa çevir: Soda PDF’i

soda pdf

Soda PDF by XLS – PDF’yi en kolay ve en hızlı şekilde ücretsiz olarak dönüştürebileceğiniz web sitelerinden biri. En dikkat çekici özelliği ise sayfa sayfa çevirebiliyor olmanız. Dönüştürmek istediğiniz dosyada tablo birkaç sayfadan oluşuyorsa Soda PDF ile tüm bu sayfaları ayrı sayfalar halinde PDF’e dönüştürebilirsiniz. Elbette toplu dönüştürme de mümkündür.

Soda PDF web sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Güvenli özelleştirmeler yapın: Ücretsiz PDF Dönüştürücü

pdf'yi ücretsiz dönüştür

Free PDF Convert web sitesinin en çarpıcı özelliklerinden biri, XLS’den PDF’e dönüştürme işlemi sırasında düzenleme seçenekleri sunmasıdır. Bu seçenekler sayesinde ek bir uygulama kullanmadan dosyalarınızı özelleştirmeniz mümkün. 256-bit SSL şifreleme teknolojisi kullandığını söyleyen Free PDF Convert Bu teknoloji sayesinde dosyalarınızın hiçbir şekilde üçüncü şahıslar tarafından görüntülenemeyeceğini garanti eder.

Ücretsiz PDF Convert web sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Filigran yok: Şeker PDF

şeker pdf

PDF Candy, bazı ücretsiz XLS’den PDF’e dönüştürme işlemlerinde eklenen can sıkıcı filigranı tamamen kaldırarak kullanıcılarının işini kolaylaştırır. XLS’den PDF’e dönüştürmeden sonra ne elde edersiniz? PDF dosyasındaki site araçlarını kullanma Küçültme, düzenleme, birleştirme, bölme, silme, şifre kaldırma, şifre ekleme gibi birçok farklı düzenleme yapabilirsiniz.

PDF Candy web sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Güvenli ve hızlı dönüşüm: Akıllı PDF

akıllı pdf

En hızlı XLS’den PDF’e dönüştürme sürecini sunduğunu iddia eden Clever PDF’de .xls dosyalarınızı sadece iki adımda .pdf dosyalarına dönüştürebilirsiniz. Sitenin güvenlik açısından önemi de dikkat çekicidir. XLS’den PDF’e dönüştürme için yüklediğiniz tüm dosyalar, İşlemden 30 dakika sonra sitenin sunucularından otomatik olarak silinir. Dilerseniz yüklediğiniz dosyaları manuel olarak silmeniz de mümkündür.

Clever PDF web sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

En popüler hizmetler arasında: dönüştürücü

dönüştürücü

İnternet dünyasında dönüştürme için kullanılan en popüler hizmetlerden biri olan Convertio aracılığıyla XLS’yi PDF’ye de dönüştürebilirsiniz. Cihazınızda veya bulut depolama alanınızda yüklü olan XLS dosyasını sunucuya yükleyin, PDF’ye dönüştürmek istediğiniz formatı seçtikten sonra Tek yapmanız gereken Dönüştür düğmesine tıklamak. Dosyanız, boyutuna bağlı olarak saniyeler içinde istediğiniz formata dönüştürülecektir.

Convertio web sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İstediğiniz kadar dönüştürün: PDF 24

pdf 24

Kullanıcılarına, herhangi bir gösteriş olmadan en hızlı ve en kolay şekilde XLS’yi PDF’ye dönüştürme yeteneği verir. PDF 24 ile tamamen ücretsiz çevrimiçi, Günde istediğiniz kadar dönüşüm yapabilirsiniz. XLS’yi sık sık PDF’ye dönüştürüyorsanız, PDF 24 masaüstü uygulamasını bilgisayarınıza indirebilir ve dönüştürme işlemini ücretsiz ve sınırsız hale getirebilirsiniz.

PDF 24 web sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Birden çok dosyayı dönüştürün: aspos

aspos

XLS’den PDF’e dönüştürme başta olmak üzere birçok farklı format arasında dönüştürme yapabilirsiniz. Aspose web sitesi sunucularına yüklediğiniz dosyalar 24 saat sonra otomatik olarak silinir. Aspose ile aynı anda 10 dosyaya kadar dönüştürebilirsiniz. Dilerseniz dönüştürülen dosyalarınızın indirme linklerini arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Aspose web sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Tamamen ücretsiz ve programsız XLS’i PDF’ye dönüştürme yöntemi Sorunuzu yanıtlamak için kullanabileceğiniz bazı web sitelerini listeledim. Listemizde daha önce kullandığınız web siteleri varsa, deneyimlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir