1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp Kanalları: Telegram Benzeri Bir Özellik Geliyor

WhatsApp Kanalları: Telegram Benzeri Bir Özellik Geliyor
0

WhatsApp, Telegram’ın uzun süredir sahip olduğu bir özelliği getiriyor: Kanallar. Kanallar sayesinde kullanıcılar geniş bir kitleye bilgi yayını yapma imkanına sahip olacaklardır. Bu özellik şirketler, hükümetler ve özel kuruluşlar için çok yararlı olabilir.

WhatsApp, birçok kişi için favori bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bire bir mesajlaşma ve grup sohbetlerinde öncü olan WhatsApp, iletişim kurma şeklimizi değiştirdi. Topluluklar özelliği, daha büyük grup etkileşimlerini kolaylaştırır. Ancak uygulama, rakibi Telegram’ın yıllardır sahip olduğu bir özelliğe hâlâ sahip değil: KANALLAR.

kanallar, kullanıcılar bilgiyi geniş bir kitleye yaymak sağlayan bir araçtır. WhatsApp da yakında bu özelliği getireceğini duyurmuştur. Uygulamanın tanıdık Telegram tasarımına gittikçe yaklaştığı açık. WABetaInfo, kanal özelliğinin lansmanını hazırlayan yeni bir uyarı keşfetti. Uyarı, Play Store’da bulunan mesajlaşma uygulamasının 2.23.10.14 beta sürümünde görünür.

Üyelerin telefon numaraları görünmeyecek

WhatsApp, bir kanalın sahip olabileceği üye sayısının belirlenmediğini söylüyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar haber, etkinlik ve diğer bilgileri geniş bir kitle ile paylaşabilecek. Ayrıca kanal üyeleri gönderenin telefon numarasını görmeyeceklerböylece gönderenin gizliliği korunur.

İlginç bir şekilde, WhatsApp’ın uyarısı, bu kanal iletişimi Uçtan uca şifreli olup olmadığını belirtmez.. Bu, kullanıcıların bu yeni özelliğin güvenlik ve gizlilik konularını merak etmesine yol açar.

İLGİLİ HABERLER

WhatsApp’ın uygulama kapalıyken bile sizi dinleyeceği onaylandı: Nedeni açıklandı!

WABetaInfo’dan alınan başka bir ekran görüntüsü, kanallardan gelen güncellemelerin, kişilerden gelen geçici durum güncellemelerinin altında görüneceğini açıklıyor. Bu değişikliği etkinleştirmek için WhatsApp Durumu sekmesini yeniden adlandırın. güncelleme olarak değişecektir. Her iki değişiklik de bize kanalların WhatsApp’ta nasıl çalışacağına dair net bir anlayış sağlıyor.

Kaynak:
https://www.gizchina.com/2023/05/13/whatsapp-to-soon-get-telegram-like-feature-for-broadcasting-information/

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir