1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Yapay Zekâ Destekli Bing, Google’ı Geçti Bile

Yapay Zekâ Destekli Bing, Google’ı Geçti Bile
0

Microsoft’un yapay zeka destekli arama motoru Bing, kullanıma sunulduktan sonra birçok kişinin yeni tarayıcısı olmayı başardı. Üstelik anlık kullanıcı sayısının artmasında Google için %15 fark yarattı.

Uzun yıllar Bing, Yandex ve DuckDuckGo gibi rakiplerini kelimenin tam anlamıyla ezdikten sonra Google, arama motoru endüstrisinin lideri olarak görülüyordu. Ancak son haftalarda Microsoft, Bing arama motorunu unuttu. yapay zeka desteği ile işler bir anda değişti.

Son gelen bilgilere göre gücünü yapay zekadan alan Bing, kullanıcılar arasında o kadar popüler hale geldi ki son günlerde yeni kullanıcı edinme konusunda Google’ı geride bıraktı.

Google hala uzun vadeli lider (ama ne kadar süreyle?)

Reuters haberine göre yeni Bing, yapay zeka desteğiyle kullanıma sunulduğu günden bu yana yoğun bir kullanıcı akınına maruz kaldı. 19 Mart itibariyle Microsoft’un arama motoru, Sektör lideri Google’dan %15 daha fazla anlık kullanıcı kazandı.. Bunun en büyük sebebi AI desteğini kullanan ve memnun olan kullanıcıların bir şekilde bu sistemi hayatlarına entegre etmek için kalıcı olarak Bing’e geçiş yapmış olmalarıdır.

Ayrıca bu yüzdelik dilimin, yapay zeka sistemine Microsoft Edge tarayıcısında Bing butonunu kullanarak erişen kullanıcıları da kapsadığını belirtmek gerekir. Yani bu sayılar Bing’in kullanıldığı tüm platformları, kısayolları ve eklentileri kapsar..

Ancak Bing’in bu hızlı büyümesi Microsoft için umut verici olsa da, Google kısa bir süre önce kendi AI arama motoru asistanını piyasaya sürdü. Bard, test için kullanıcılara sunuldu.. Bard herkese açıldıkça Bing’in popülaritesini kaybedebileceğini söyleyen uzmanlar, Bing’in uzun vadede Google’ı yenebileceğini söyledi.40 fırın ekmeği” belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Google, ChatGPT Rakibi Chatbot Bard’ı Erken Erişimde Yayınladı: Türkiye’den Nasıl Kullanılır?

Her geçen gün daha fazla kullanıcı kazanan Bing’in Google’ın Bard sistemi ile nasıl başa çıkacağı merak konusu. yeni gibi”arama motoru savaşlarıyüzleşeceğiz.

İLGİLİ HABERLER

Dall-E şimdi Bing’e geldi: yazdığınız her şeyi görsel görüntülere dönüştürebilir!

Kaynak:
https://www.reuters.com/technology/openai-tech-gives-microsofts-bing-boost-search-battle-with-google-2023-03-22/

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir