1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Yapay Zeka Destekli Google Arama Kullanıma Açılıyor!

Yapay Zeka Destekli Google Arama Kullanıma Açılıyor!
0

Google, yapay zeka destekli yeni arama hizmetinin kullanıma hazır olduğunu duyurdu. Search Labs aracılığıyla kaydolan kullanıcılar, yapay zeka destekli Google Arama’yı kullanmaya başlayabilecek.

ABD’li teknoloji devi Google, birkaç hafta önce, G/Ç 2023 arama hizmetine yapay zeka desteği ekleyeceğini duyurdu. Şirket, o gün yaptığı açıklamalarda davanın ne zaman başlayacağını söylemedi. Ancak bugün, Google Arama’da devrim niteliğindeki yenilikler hakkında Önemli bir gelişme oldu.

Şirket, Search Labs aracılığıyla ABD’li kullanıcılara rapor veriyor. kayıt ileAI destekli yeni Arama özelliklerini test edebileceklerini duyurdu. Kayıttan sonra kuyruğa alınacak kullanıcılar, e-postayı aldıktan sonra yapay zeka destekli Google Arama’yı kullanmaya başlayabilecekler.

Tüm platformlarda mevcut!

Google’ın resmi blog sayfasından yapılan açıklamada, yapay zeka destekli arama hizmeti Android, iOS ve web sürümünde kullanılabileceği belirtilmiştir. Bu sayede kullanıcılar yeni Google Arama’yı istedikleri yerde deneyimleyebilecekler. Bu arada; Yapay zeka destekli Google Arama kaydını etkinleştiren Arama Laboratuvarları Türkiye’de değil belirteyim. Hâlâ Seach Labs’e ulaşmak istiyorsanız, Burada Bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Arama terimleri için yapay zekaya dayalı Google araması sonuç almanızı kolaylaştıracaktır.. Şirket, yapay zekanın tam olarak ne aramak istediğini anlayacağını ve buna göre sonuç üreteceğini söylüyor. Elbette Google’ın yapay zeka destekli aramasının ne kadar iyi olduğunu denemeden yorumlamak mümkün değil. Avantaj yok.

Yapay zeka destekli Google arama hakkında ayrıntılı bilgi için:

İLGİLİ HABERLER

Google Arama’ya Gelen ‘Yapay Zeka’ Özellikleri Açıklandı: Aradığınızı Bulmak İçin Google ile Konuşabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir