1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Yapay Zeka, Linkdln ile İş Bulmanıza Yardımcı Olacak

Yapay Zeka, Linkdln ile İş Bulmanıza Yardımcı Olacak
0

Linkdln, yapay zeka destekli bir sohbet robotu yarattı. ChatGPT benzeri bot, iş arayanların ilk mesajlarını otomatik olarak oluşturur. Ancak yeni özelliği yalnızca premium kullanıcılar deneyimleyebilir.

İş odaklı bir sosyal medya platformu olarak bilinir bağlantılıkullanıcıların işini kolaylaştıracak yeni bir özelliği kullanıma sundu. Bu yeni özellik yapay zekaya dayanmaktadır. ChatGPT benzeri Bir sohbet botu olarak ortaya çıktı. Peki LinkedIn’in sadece premium kullanıcılara sunduğu bu yeni özellik ne olacak?

LinkedIn’in yapay zeka destekli chatbot’u, iş arayan kişiyi başvurmak istediği şirketin ilgili yöneticisine gönderiyor. mesaj göndermek için teklif edecek Yapay zekanın tek tuşla oluşturacağı mesaj özel bir yapıda olacaktır. Üstelik kullanıcı oluşturulan mesajı dilediği gibi değiştirebilecek ve hatta ses kaydı daha fazlasını ekleyebilir. Linkedln yöneticilerinden Ora Levit, yapay zeka tarafından oluşturulan mesajların sıradan mesajlardan çok daha etkili olacağını ve işe alım olasılığını artıracağını söyledi. büyüyecek söz konusu.

LinkedIn’in AI destekli sohbet robotu böyle görünecek

LinkedIn’in yapay zeka destekli sohbet botunu etkili bir şekilde kullanmak için, LinkedIn profilinin tamamen doldurulması gerekecek. Bu içerikte; Başvuru sahibi profesyonel hayatı hakkında ne kadar fazla bilgi girerse, bot o kadar zengin metin üretecektir. Böylece işveren gelen mesaj ile talepte bulunan kişiyi bilgilendirir. tüm becerileriniz Anında göreceksiniz.

İLGİLİ HABERLER

LinkedIn patronunuza gerçekten nerede çalıştığınızı soracak: işte yeni doğrulama sistemi

Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi yeni LinkedIn özelliği sadece premium kullanıcılar LinkedIn tarafından deneyimlenebilecek premium kullanıcılar için çeşitli paketler sunuyor ve bunların en ucuzu aylık 389,99 TL.

Kaynak:
https://www.linkedin.com/posts/oralevit_When-searching-for-a-job-personalized-outreach-activity-7059223845076955136-DU3-?utm_source=li_share&utm_content=feedcontent&utm_medium=g_dt_campaign&=utm_campaign

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir