1. Anasayfa
  2. Youtube

YouTube Deprem Dayanışma Ortak Yayınları Sona Erdi

YouTube Deprem Dayanışma Ortak Yayınları Sona Erdi
0

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremler için YouTube’da bağış işlevi etkinleştirildi. Bir sivil toplum kuruluşu aracılığıyla yürütülen kampanya şu anda Barış Özcan’ın iki videosunda yer alıyor.

YouTube’un bulunduğu yer Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri’dir Türkiye Deprem Yardım Fonu; Geçen hafta, izleyicilerin bağış yapabilmesi için bağış özelliğini etkinleştirdi. Bu kampanyaya destek olmak için Barış Özcan ve Future Science YouTube kanallarının düzenlediği kesintisiz destek gösterileri tamamlandı.

100 saatten fazla süren son yayınla birlikte Pazar’ı Pazartesi’ye bağlayan gece saat 02:00’de sona eren gösteriler sırasında toplanan bağış miktarı 600 bin dolar sol arka Söz konusu bağışlar, video ve yayın açıklamalarında olduğu gibi, “Adam, AÇEV, TOG, İhtiyaç Haritası, TEGV gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu şemsiye platform olan Afet Platformu’na gidecek” ve depremzedeler için kullanılacaktır.

Gösterilere 50’den fazla YouTube kanalı katıldı:

Teknoloji, bilim ve kültür-sanat alanlarında Türkçe yayın yapan Barış Özcan ve Future Science kanalları gösterilerin ana organizatörü oldu. bu kanallara Evrim Ağacı, Açık Beyin, Akademiklink, Boş Bilim, Kozmik Girdap, Uzay Çağı Yolculuğu Ve Uzay tek çare gibi bilimsel kanallar; Technopat, Tolga Özuygur, Erdi Özuağ, Murat Gamsız, Sertaç Aktan VeYhan Tarakçı teknoloji yayıncıları ve içerik üreticileri dahil.

Webtekno olarak üç YouTube kanalımızda da bağış özelliğini etkinleştirdik. Deprem bağışı kampanyasına aşağıdaki videolardan destek olabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=1mWpymWDsc

YouTube’daki bağış özelliği kullanılmaya devam ediyor:

Youtube

YouTube’un aynı fonda desteğini sürdürdüğü bağış özelliği kullanılmaya devam ediyor. Bu şekilde bağış yapmak isteyenler, video başlığının yanında veya altında yeşil renkli “Dernek” ibaresi bulunan video açıklamalarındaki “Bağış Yap” butonuna basabilirler. 10 bin ve üzeri aboneye sahip tüm gönüllü kanallarının desteklediği kampanya, Türkiye Deprem Yardım Fonu’nun hedeflediği 10 milyon dolara ulaşana kadar devam edecek.

Bağış özelliğinin bağlı olduğu ana kampanya hedefi 10 milyon dolar!

TÜRK HAYIR FONLARI

Bağış yayınlarından ve YouTube özelliğinden bağımsız olarak faaliyet gösteren Türkiye Deprem Yardım Fonu, ABD merkezlidir. Türk-Amerikan toplulukları tarafından kurulan Türk Hayırseverlik Fonları (TPF) kuruluş tarafından yürütülür. Örgüt daha önce Van, Elazığ ve İzmir depremlerinden zarar görmüş; Türkiye’nin orman yangınları, Covid-19 salgını ve Soma felaketi mağdurları için destek toplamada öncü oldu.

TPF’nin düzenlediği fona tam destek Geride 6.8 milyon dolar bıraktı. Bu miktarın 1 milyon doları ABD’li girişimci Hamdi Ulukaya tarafından yapıldı. Destek kampanyası kapsamında toplanacak miktarın 10 milyon dolara ulaşması hedefleniyor.

Bugüne kadar toplanan desteklerden AKUT, İhtiyaç Haritası, AHBAP gibi kuruluşlara çeşitli bütçelerde nakdi yardımda bulunulmuştur. Kurumun toplanan fonları nereye dağıttığı hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir