1. Anasayfa
  2. Youtube

YouTube Music, ‘Radyo Oluşturma’ Özelliğini Yayınladı

YouTube Music, ‘Radyo Oluşturma’ Özelliğini Yayınladı
0

YouTube Müzik kullanıcıları için verimli bir özellik kullanıma sunuldu. Radio Builder adlı özellik, kullanıcıların kendi müzik radyolarını oluşturmalarına olanak tanıyor.

Dünyanın en popüler çevrimiçi video platformu, ücretli müzik hizmeti YouTube”YouTube’da Müzik“ için artık yeni bir özellik mevcut. Hala dağıtım aşamasında”Radyo Oluşturucu“adlı bu özellik, sadece belirli şarkıcıları dinlemek isteyen ancak manuel olarak çalma listesi oluşturmakla uğraşmak istemeyen kullanıcılar için büyük önem arz edecek.

YouTube Müzik ve Spotify gibi uygulamalarda bulunur.radyoİşlevi biliyor musunuz? Bu özellik sayesinde, bir şarkıcının veya bir şarkının o içeriğe benzer eserlerine erişebilirsiniz. Ancak, zaman zaman standart radyo işlevi istenmeyen şarkılar çalmak YouTube Music’in Radio Builder özelliğinin bu sorunun üstesinden gelmeye odaklandığı şey de tam olarak budur.

30 şarkıcıya kadar bir radyo açabileceksiniz

Radio Builder özelliğinin bir parçası olarak YouTube Music kullanıcıları 30 adede kadar şarkıcı seçinsağlanan filtreleri dinlemek istediği şarkılara uyarlayacaktır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra kullanıcı tamamen özel bir radyo başlatmış olacaktır. Bu özellik, otomatik oluşturulan radyolarda mevcuttur. daha etkili sonuçlar verecektir.

İLGİLİ HABERLER

Paylaşılan canlı yayın özelliği YouTube’a geldi: nasıl kullanılacağını açıkladık

Bildiğiniz gibi YouTube Music ücretli veya ücretsiz bir platformdur. Google sözcüsü Paul Pennington tarafından yapılan açıklamaya göre Radio Builder özelliği, tüm kullanıcılar tarafından deneyimlenebilir. Dolayısıyla bu özellikten faydalanmak için YouTube Premium abonesi olmanız gerekmektedir. gerekli olmayacak.

NOT: Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi YouTube Music’in Radio Builder özelliği henüz gelmedi. dağıtım aşamasında. Diğer bir deyişle, bazı okuyucularımız bu özelliğe zaten erişmiş olabilir, bazıları ise erişemeyebilir. Bu normal. Radio Builder yakın gelecekte tüm kullanıcılara ulaşacaktır.

Kaynak:
https://www.theverge.com/2023/2/21/23609228/youtube-music-radio-builder-custom-stations

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir