1. Anasayfa
  2. Youtube

YouTube Music’e Canlı Şarkı Sözleri Geliyor

YouTube Music’e Canlı Şarkı Sözleri Geliyor
0

YouTube Music, Android kullanıcıları için uzun zamandır beklenen canlı şarkı sözü özelliğini sunmaya başladı.

Milyonlarca kullanıcısı olan dünyanın en büyük müzik platformlarından biri olan YouTube Music, uygulamaya getirdiği yeniliklerle kullanıcı deneyimini iyileştirmeye çalışıyordu. Sözlerin özellikleri bunlardan biriydi.

Şimdi ise neden bu kadar geç kaldığı bilinmeyen Android kullanıcılarını sevindirecek bir özelliğin yolda olduğu görüldü. Edinilen bilgiye göre YouTube Music, kullanıcılara şarkı sözlerini gerçek zamanlı olarak görüntülemenizi sağlayan bir özellik sunmaya başladı.

Artık şarkı sözlerini canlı olarak izleyebilirsiniz.

Öncelikle uygulamada zaten bulunan şarkı sözlerinden farkı açıklayalım. Şu anda, kullanıcıların YouTube Music’te şarkı sözleri var durağan görür. Yani şarkılarla senkronize izlenemez. Yeni canlı şarkı sözleri ile bunu yapmak mümkün olacak ve ekran şarkıda söylenen yerlere doğru kayacak. kalın görüntülenecektir.

Reddit kullanıcısından “Joe4913” Ekran görüntülerine baktığımızda, özelliğin Spotify gibi rakip platformlarda gördüklerimize benzer olduğunu söyleyebiliriz.

Android kullanıcıları için çıkış yapmaya başlayan Canlı Şarkı Sözleri henüz yaygın olarak kullanılamıyor. Ancak yakın zamanda herkesin başına geleceğini söylemek mümkün. Hareket, MusixMatch ile ortaklık yapan YouTube Music’in Ekim ayında yaptığı açıklamada gelecekte şarkı sözlerinde daha fazla hamle yapılacağının sinyalini vermesinden sonra geldi.

İLGİLİ HABERLER

Podcast özelliği yakında YouTube Music’in Android uygulamasına geliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir