1. Anasayfa
  2. Youtube

YouTube Music’in En Yeni Özellikleri Kullanıma Sunuldu!

YouTube Music’in En Yeni Özellikleri Kullanıma Sunuldu!
0

YouTube Music’in en son özellikleri kullanıma sunuldu. Resmi açıklamaya göre kullanıcılar artık çok daha fazla şarkının sözlerini görecekler. Ayrıca son 7 güne ait dinleme istatistikleri de size sunulacaktır.

Dünyanın en popüler online video ve canlı yayın platformu YouTube’un müzik uygulaması olarak birkaç yıldır hayatımızın içindeyiz. YouTube’da Müzikkullanıcıların keyifle kullanacağı yeni özellikler yayınladı. Tecrübe olarak sektörün en büyük rakibi olan Spotify’ın hala çok gerisinde kalan YouTube Music, yaptığı çalışmalarla fark yarattı. kapatmaya çalışmak Öyle görünüyor.

YouTube Music’e sunulan özelliklerden ilki şarkı sözleriyle ilgiliydi. Yani bu uygulama aslında şarkı sözlerinin arkasında durdu ancak kapsamı çok sınırlıydı. ‘MusixMatch’ firması ile anlaşmaya vardıklarını açıklayan platform, anlaşmanın daha birçok şarkının sözlerini sağlayacağını duyurdu. Kullanıcılar için şarkı sözü özelliği olumlu etki olduğunu belirten yetkililer,

Son bir haftadır en çok dinlediğiniz şarkı ve şarkıcıları görebileceksiniz!

YouTube Music’e yeni bir özellik daha eklendi geçen hafta en çok dinlediğiniz şarkıları ve sanatçıları size göstermek için oldu. İlerleyen süreçte kullanıcılar o hafta en çok dinledikleri şarkıyı kaç kez dinlediklerini de görebilecekler. En çok dinlenen sanatçılar da sunulacak. Ancak bu liste en çok dinlenen listedir. 5 şarkı en çok dinlenen ilk 5 şarkıcı arasında yer alacaktır. Bu özellikten faydalanmak için uygulamaya giriş yaptıktan sonra sağ üstte yer alan profil fotoğrafınıza ve ardından “senin kanalın“girmeniz gerekecek.

İLGİLİ HABERLER

YouTube Premium’da %130’a varan artış: Kullanıcılar neredeyse çileden çıktı!

YouTube Music’e gelen yeni özellikler bununla da sınırlı değil. Yani uygulama radyo şarkı önerileri da tedavi edildi. Ek olarak, kullanıcılar bundan sonra çalma listelerinin boyutu ne olursa olsun şarkı önerileri almaya devam edecek. Geçmişte, mobilde 20 şarkının altında ve web’de 100 şarkının altında çalma listeleri için öneriler vardı. Son bir yenilik olarak; arama yoluyla çalan bir şarkı bittiğinde, bundan sonra Otomatik oynatma önerileri oynanacak

Kaynak:
https://support.google.com/youtubemusic/thread/184976203/youtube-music-%E2%80%93-new-features-highlights-oct-2022?hl=ro

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir