1. Anasayfa
  2. Youtube

YouTube Müzik, Topladığı Konum Verilerini Silecek

YouTube Müzik, Topladığı Konum Verilerini Silecek
0

YouTube Music, şimdiye kadar topladığı konum verilerini sileceğini ve bundan sonra artık konum verilerini toplamayacağını duyurdu. “Her neyse, neden bu kadar topladın?” Diyorsanız hemen cevaplayalım.

Spotify’ın başarısını kıskanan YouTube platformu YouTube Music’i hepiniz biliyorsunuz. YouTube Music, birçok özelliği ile oldukça popüler olup, YouTube Premium kullanıyorsanız Spotify’da olmayan şarkıları çevrimdışı dinlemenizi sağlar.

Ancak, bunun dışında, duymaktan biraz rahatsız olabileceğiniz bazı bilinmeyen özellikler daha var. Çünkü YouTube Müzik, konumunuzla ilgili bilgileri toplar, ancak artık toplamayacak, bu yüzden fazla üzülmeyin. Peki YouTube Müzik neden konum bilgilerini topladı ve şimdi neden toplamıyor?

Bulunduğunuz yere göre YouTube Music tarafından önerilen oynatma listesi

YouTube Music, bulunduğunuz yerde dinlemek isteyebileceğiniz oynatma listeleri önermek için konumunuzla ilgili bilgiler topladı. Örneğin, eğer spor salonundaysan size uygun bir çalma listesi varsa eğer işteysen Bu uygun bir çalma listesi tavsiye edildi.

Ancak YouTube Music’e yönelik bu yaklaşım, 26 Eylül Pazartesi günü sona erecektir. ve konuma dayalı tüm oynatma listesi önerileri, konum ayarları ve uygulama izinleri kaldırılacaktır. Ayrıca, bugüne kadar toplanan konum verileri de silinecektir. Bu yaklaşımın terk edilmesinin nedeni elbette tahmin edebileceğiniz gibi. özel hayatın ihlali.

İLGİLİ HABERLER

Twitch bu kez YouTube’un icabına bakıyor: şovlarda mesaj sabitleme özelliği geliyor

Ancak YouTube Music, müzik deneyiminizi yaklaşık konumunuza göre kişiselleştirmeye devam edecektir. Uygulama, şehrinizdeki Google verileriyle birlikte zamanla (Örneğin. yağmurlu gün) ilgili oynatma listelerini önerir. Ne hakkında düşünüyorsun? Lütfen düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak:
https://9to5google.com/2022/08/26/youtube-music-location-recommendations/

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir