1. Anasayfa
  2. Youtube

YouTube Oyun Videoları Kötü Amaçlı Yazılım Yayıyor

YouTube Oyun Videoları Kötü Amaçlı Yazılım Yayıyor
0

YouTube’da paylaşılan FIFA ve Forza Horizon gibi popüler oyunların videolarından kötü amaçlı yazılım paketinin paylaşıldığı ortaya çıktı. Sahte crack ve hileli indirme linkleri üzerinden yayılan yazılım paketi, kullanıcıların verilerini çalıyor.

Kaspersky araştırmacıları Google Chrome, Microsoft Edge ve Opera olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. web tarayıcılarını hedefleme kötü amaçlı yazılımın yayıldığını keşfetti. Yaygın dosyalarda yaygın olarak kullanılır ve kullanıcı verilerinin çalınması birçok farklı olanlar kötü amaçlı yazılım bulunduğu. RAR arşivi şeklinde dağıtılan yazılım, YouTube’da çok ilginç bir şekilde dağıtılıyor.

kötü amaçlı yazılım, Youtube FIFA, Final Fantasy, Forza Horizon, Lego Star Wars ve Spider-Man gibi. oyun videoları ile yaymak. YouTube’daki oyun videolarında, kötü amaçlı yazılım içeren dosyaları izleyiciye indirdirmek için oyuncuların dikkatini çekmeye yönelik yöntemler kullanılmaktadır.

Oynanış videolarıyla çalınan kullanıcı verileri

Kötü amaçlı yazılımlar, kullanıcı verilerini çalmak ve bilgisayar sistemlerine zarar vermek için geliştirilmiş virüsler, casus yazılımlar, reklam yazılımları ve fidye yazılımları gibi birçok kötü niyetli şeyi barındırır. Kaspersky siber güvenlik uzmanları tarafından keşfedilen bir yöntemde bu yazılımların dağıtım yöntemleri oyuncuları kolayca kandırabilecek şekilde yapılıyor.

Uzmanlar, kötü amaçlı yazılımın YouTube’da paylaşılan oyun videolarında bulunduğunu söylüyor. oyun içi öğreticiler, hileler Ve çatlaklar Çok bilinen bazı oyunların videolarında Bu paylaşım gibi dosyalar tarafından yayıldığını keşfetti. RAR dosyaları kullanıcı verilerini basit bir şekilde çalın.

Kullanıcı verileri ve kripto cüzdanları risk altında

veri hırsızlığı

Uzmanların paylaştığı raporda, kullanıcı verilerinin çalınmasının yanı sıra YouTube’daki oyun videolarında paylaşılan kötü amaçlı yazılım paketlerinin de kullanıcılar tarafından kullanıldığı tespit edildi. kripto cüzdanları sizi riske atan yazılım içerir ve. Ek olarak, rapor kötü amaçlı yazılım paketinin “indir.exe“, “upload.exe” Ve “MakiseKurisu.exe“adlı üç kötü amaçlı yürütülebilir dosya içerdiği ve tarayıcıları yerel olarak depolamak üzere tanımlama bilgilerini almalarını hedefleyen bir bilgi hırsızı olduğu ortaya çıktı.

2021’in ilk yarısına kıyasla Kaspersky Kötü Amaçlı Yazılım Saldırısı Araştırması %13 bir büyümek bunu ortaya çıkardı. 1 Temmuz 2021 ile 30 Haziran 2022 arasındaki kötü amaçlı yazılım saldırılarının kurbanları 384.000yakın kullanıcı Olduğu ortaya çıktı.

İLGİLİ HABERLER

Binlerce kişi tarafından indirilen bazı antivirüs uygulamalarının kötü amaçlı yazılım içerdiği tespit edildi: İşte o uygulamalar

Uzmanlar, kullanıcıları güvenmedikleri kanallardan gelen paylaşılan bağlantılara tıklamamaları konusunda uyarıyor.

Kaynak:
https://www.techradar.com/news/these-youtube-gaming-videos-are-spreading-malware

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir