1. Anasayfa
  2. Youtube

YouTube, Televizyona Rakip Olacak Platformunu Test Ediyor

YouTube, Televizyona Rakip Olacak Platformunu Test Ediyor
0

YouTube’un ücretli kanalları tamamen ücretsiz olarak izleyebileceğiniz bir platform geliştirdiği ortaya çıktı. Üstelik YouTube, bu platform için şimdiden birçok dev şirketle anlaştı.

Dünyanın en büyük içerik platformu olan YouTube, 2017 yılında piyasaya sürüldü. YouTube TV Kurduğu sistemle birçok izlenebilir televizyon kanalını ulaşılabilir hale getirdi. Ancak bu sistem, ülkemizde yok.

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre YouTube, yeni YouTube TV benzeri platformunu şimdiden test etmeye başladı. Üstelik bu sistem tamamen ücretsiz olacak.

Ücretli kanalları ücretsiz olarak izleyebileceksiniz.

YouTube’un geliştirdiği bu yeni sistem, tıpkı YouTube TV gibi “kablo TV” kanallarını izlemenizi sağlayacak. Kablo TV ülkemizde de bulunan Digiturk, Tivibu, Türksat KabloTV gibi servislere verilen isimdir. Şirket, ABD’nin YouTube TV aboneliklerine sahip en büyük kablo kanalı olan Fox’a zaten sahip. ESPNCNN, NFL TVve CBS gibi kanallar sundu. Yeni sistemde çok daha fazla kanal olacak ve platformun tamamen ücretsiz olacağını duyurdu.

Şu anda sadece özenle seçilmiş birkaç yüz kişi ile test edilen bu platformda, yayınlar ücretsiz olacak ancak kullanıcılar, tıpkı televizyon kanallarında olduğu gibi. reklamlar görecek. YouTube tarafından bu konuyla ilgili yapılan açıklamada dünya devi Aslan KapısıA+E Networks (History Channel ve Crime+ gibi kanalların sahibi) ve Fim Rise (Marvel, Disney, MGM ve daha birçok şirketin televizyon yayın haklarına sahip olan şirket) devlerle anlaşmalar imzaladığını duyurdu. Üstelik Çeşitli yapım şirketleri ve televizyon kanalları ile anlaşmalar yapılacak. belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

YouTube, sadece “şort” paylaşarak para kazanabileceğiniz tarihi duyurdu

Bu hamleyle YouTube, başta Netflix ve Disney+ olmak üzere birçok dijital içerik platformuna genişledi. geleneksel televizyon kanallarına iddialı bir rakip olabilir.

Kaynak:
https://www.engadget.com/youtube-is-testing-a-hub-of-free-cable-style-channels-192518784.html?src=rss

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir