1. Anasayfa
  2. Teknoloji

YouTube TV’ye 30 Saniyelik Atlanamayan Reklamlar Geliyor

YouTube TV’ye 30 Saniyelik Atlanamayan Reklamlar Geliyor
0

YouTube, TV uygulamasına reklam pompalamak için adımlar attı. Artık her videonun başında 30 saniyelik videolar olacak. Bir video duraklatıldığında da reklamlar gösterilir.

Dünyanın en popüler çevrimiçi video ve canlı akış platformu olan YouTube, geçtiğimiz günlerde reklamlarla kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmak. Aslında Google bunu yaparak kullanıcıları YouTube Premium’a abone etmeye çalışıyor. Bu içerikte; YouTube’dan yeni açıklama televizyonda kullanılan uygulama şimdi reklamlar açısından çok daha can sıkıcı bir hal almak üzere olduğunu ortaya koyuyor.

Resmi YouTube blog sayfasından yapılan açıklamaya göre artık televizyonlarında video izlemek isteyen kullanıcılar her videoyu izleyebiliyor. 30 saniye bir reklam görecekler ve onu hiçbir şekilde atlayamayacaklar. Platform daha önce 15 saniyelik iki reklam yayınlayarak birinin atlanmasına izin veriyordu.

Daha da kötüsü: Bir videoyu duraklatın ve siz de reklam görmeye başlayın!

Videolar duraklatıldığında akıllı TV’lerde başka bir YouTube reklam uygulaması görünecektir. izlediğiniz bir video mola verdiğinde, video görüntülemesinin küçüldüğünü ve sağ tarafa bir reklam yerleştirildiğini göreceksiniz. Bu reklamlar, web sitelerinde bulunanlarla aynıdır. afiş REKLAM gibi görünecek. YouTube Premium abonelerinin bu uygulamadan muaf olduğunu belirtmek gerekir.

İLGİLİ HABERLER

Müthiş Bir Pazarlama Stratejisi: YouTube Premium Gibi Platformlar Çılgın Büyümeye Rağmen Abonelerini Nasıl Artırıyor?

YouTube, yeni reklam uygulamasının akıllı TV’lerde ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında herhangi bir şey söylemedi. o söylemedi. Ancak platformun bir numaralı gelir kaynağının reklam olduğunu düşünürsek Google’ın bu özelliği gecikmesiz Kullanıcılara ulaşacağını kesin olarak görebiliriz.

YouTube reklam engelleyicileri de yasaklayacak!

İLGİLİ HABERLER

YouTube’un reklam engelleyicileri yasaklayacağı ortaya çıktı: premium olmayan aboneler birkaç dakika reklam izleyecek!

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir