1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Youtube, Yeme Bozukluklarını Anlatan Videoları Engelleyecek

Youtube, Yeme Bozukluklarını Anlatan Videoları Engelleyecek
0

Tiktok’tan sonra Youtube yeme bozukluğuna doğru bir adım attı ve bu sorunla ilgili videoları engelleme kararı aldı.

Son yıllarda artan güzellik algısı beraberinde bir şeyler de getirdi. psikolojik bozukluklarbana da getiriyor Özellikle sosyal medya kullanımının artmasıyla birlikte birçok kadın daha zayıf olmanın daha iyi olduğu konusunda hemfikir. Pek çok sosyal medya platformu da herkese göre değişebilen güzellik algılarını şekillendirmeyi reddetmek için çalışıyor.

Şirket tarafından bugün yapılan açıklamada; YouTube tarafından “taklit davranış” gösteren veya tartışan içerik dahil “yeme bozuklukları olan” ilişkili ek videoları kaldıracak duyurdu.

Mevcut yeme bozukluğu politikası genişletilecek

Yeme bozukluklarını teşvik eden veya yücelten videolar zaten YouTube’da yasaklanmıştır. Ancak bu politika güncellemesinin, görüntüleyenlerin taklit edebileceği yeme bozukluğu davranışlarını betimleyen veya tasvir eden tüm içeriği kapsaması amaçlanmaktadır. uzatılmış.

Yapılan açıklamaya göre; “yeme bozuklukları bağlamında kiloya dayalı zorbalık” Onu gösteren veya betimleyen tüm videolar yeni politika kapsamında yasaklanacak.

Bu bağlamda sadece yeme bozukluğu tarifleyenler değil, bu bozukluğu daha önce yaşamış ve sonradan düzelmiş olanlar da dikkat çekiyor. “şifa yolculukları” engellenecek. Bu durum, şirket “Bir içerik oluşturucunun yeme bozukluğundan kurtulma yolculuğuyla ilgili bir video, bazıları için kendilerini daha az yalnız hissetmelerini sağlayan önemli bir sohbet başlatmaya yardımcı olabilir, ancak diğerleri için bir tetikleyici olabilir.” cümlelerle açıklayınız.

Platform yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Topluluk İlkelerimizin kapsamını genişletmeyi, belirli videoların yaşa dayalı kısıtlamasını içeren kapsamlı bir çerçeve geliştirmek için Ulusal Yeme Bozuklukları Derneği (NEDA) ve Asociación de Lucha contra la Bulimia y la Anoreksiya (ALUBA) gibi uzmanlarla birlikte ve yeme bozukluklarını tartışan videoların altına kriz kaynakları panoları yerleştirdi. Çalıştım.” ifadeleri kullandı.

Videolara yaş sınırlaması getirilecek.

Youtube bazı videoları engelleyecek ve bazılarının uzman yardımı istemesi için not bırakacak. Ayrıca yeme bozukluğu içeren bazı videolar yaş sınırlamasına tabi tutulacaktır.

İLGİLİ HABERLER

“Tok olsam da sürekli yemek yemek istiyorum” diyenlere: Neden midemizle konuşamıyoruz?

Bu durumda bazı videolar; 18 yaşının altındaki izleyiciler, hesabın kapatılıp kapatılmadığını ve videonun başka bir web sitesine yerleştirilip yerleştirilmediğini göremez.

Kaynak:
https://www.theverge.com/2023/4/18/23687938/youtube-eating-disorder-imitable-behavior-ban-age-restrictions

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir