1. Anasayfa
  2. Youtube

YouTube, ‘Yer Paylaşımlı Reklamları’ Kaldırıyor

YouTube, ‘Yer Paylaşımlı Reklamları’ Kaldırıyor
0

YouTube, video izlerken ekranın alt kısmında beliren ve oldukça can sıkıcı olabilen “yer paylaşımlı reklamları” kaldıracağını duyurdu. Bu reklamlar yalnızca masaüstü sürümünde görünürdü.

Dünyanın en büyük video platformlarından biri olan YouTube, Premium üye değilseniz sürekli olarak yayınlanmaktadır. reklamlarla sinir bozucu olabilir. Ancak bu durum kullanıcılar tarafından eleştirilere neden oluyor.

Google çatısı altında faaliyet gösteren şirket bu nedenle yeni bir adım atmaya karar verdi. yapılmış açıklamadavideoları izlerken ekranın alt kısmında görünür. ve video izleme deneyimimize zarar veren reklamlar platformdan kaldırılacaktır.

Videolar oynatılırken ekranın alt kısmında görünen “yer paylaşımlı reklamlar”, 6 Nisan’dan itibaren YouTube’dan kaldırılacak.

Öncelikle üst kısımda görebileceğiniz bu reklamlara “yer paylaşımlı reklamlar” veya “yer paylaşımlı reklamlar” adı verilir.“reklam yer paylaşımı” diyelim ki denir YouTube, bu reklamları videolarda her zaman görmemizin nedenidir. 6 Nisan Bundan sonra kaldırılacağı söyleniyor. Kararın nedeni, bu tür reklamların “kullanıcı için” olmasıdır.can sıkıcı olmak özlemek. Yani platform attığı her adımda kullanıcı deneyimini iyileştirmek istiyor.

Yer paylaşımlı reklamların uzun süredir mobil cihazlarda bulunmadığına dikkat edilmelidir. Bu reklam biçimi sadece masaüstü kullanıcıları tarafından görüldü Yeni değişikliğin masaüstü kullanıcılarını heyecanlandıracağını söyleyebiliriz.

İLGİLİ HABERLER

YouTube, ‘ücretli kullanıcılara’ daha net 1080p videolar gösterecek: peki videolar hala 1080p ise daha net videolar nasıl olacak?

Dev video platformu, reklamların kaldırılmasının içerik üreticilerine çok büyük bir etkisinin olmayacağını da belirtti. Bununla mücadele etmek için diğer reklam biçimlerine geçişe eklendi. Bu formatların ne olduğu paylaşılmadı.

Yer paylaşımlı reklamların sadece masaüstünde olduğunu göz önünde bulundurursak para kazanan içerik oluşturucular için büyük bir kayba yol açmayacağını söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir