1. Anasayfa
  2. Youtube

YouTube’dan Gelmiş Gibi Görünen Sahte E-Postalara Dikkat!

YouTube’dan Gelmiş Gibi Görünen Sahte E-Postalara Dikkat!
0

YouTube, oldukça gerçekçi bir kimlik avı e-posta dolandırıcılığıyla karşı karşıya kaldı. YouTube’a benzeyen sahte bir hesabın, kullanıcılara dosya indirmelerini isteyen bir e-posta gönderdiği görüldü. Durumu fark eden dev platform, kullanıcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Google çatısı altında faaliyet gösteren dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan YouTube yepyeni hileli yöntemle karşı karşıya Bir tür oltalama olan bu yöntem oldukça inandırıcı olduğu için dikkatleri üzerine çekti.

Edinilen bilgiye göre YouTube kullanıcılarını yakalamayı amaçlayan phishing e-posta dolandırıcılığı, teknoloji alanındaki içerikleriyle biliniyordu. kevin esinti tarafından fark edildi. Resimlerde gerçek görünüyor; her halükârda Sahte bir e-posta adresinden Kullanıcıların gönderilen bir e-posta ile dolandırılmaya çalışıldığı görülmüştür.

Sahte e-posta, YouTube’un politikalarını değiştirdiğini ve kullanıcıların bir bağlantıyı tıklayıp bir belge indirmesini istediğini söylüyor.

İlk olarak, e-posta adresinizcevapsız@youtube.comismine sahip olduğunu görüyoruz.” Başta YouTube olmak üzere birçok şirketin sıkça kullandığı “cevap yok” adresine sahip, mesaj gönderip alamayan bu hesabın aslında YouTube’a ait olduğu görülüyor.

Ancak e-posta, YouTube’un para kazanma politikalarını değiştirdiğini ve bu nedenle kullanıcının bir linke tıklayarak dosyayı indirin Gerekli olduğu söyleniyor. Adres gerçekçi görünmediği için birçok kişi dolandırıcılık olasılığını göz ardı eder. Belgeyi indirdiklerinde de cihazlarının güvenliğini ve gizliliğini riske atabilirler. Bu nedenle dikkatli olun ve bu linklere asla tıklamayın Faydalar var.

YouTube’dan uyarı

Kaynak:
https://www.phonearena.com/news/scam-clever-youtube-warn-all-users_id146721

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir