1. Anasayfa
  2. Youtube

YouTube’un “Oynatma Sırası” Özelliği Mobile Geliyor

YouTube’un “Oynatma Sırası” Özelliği Mobile Geliyor
0

YouTube’un 3 yıl önce web sürümü için duyurduğu oynatma sırası özelliğinin geç de olsa Android ve iOS kullanıcılarına sunulmak için test edildiği açıklandı.

TikTok’un ortaya çıkışı ile yavaş yavaş kullanıcılarını TikTok’a kaptırmaya başlayan YouTube, Short ve canlı yayın özellikleriyle geçtiğimiz aylarda hem TikTok’un hem de popüler yayın platformu Twitch’in kullanıcılarını yavaş yavaş kendi tarafına çekmeye başladı. Geçtiğimiz ay canlı yayınlara soru cevap ve test özelliği getiren şirket, dün yaptığı açıklamada ise her videonun altına aynı yorumu yapan toksik kullanıcıları engelleyeceğini açıklamıştı.

Bugün ise platformun yetkilileri, yaptığı yeni bir açıklamada mobil kullanıcıların yıllardır beklediği özelliğin nihayet test edilmeye başlandığını duyurdu.

Özelliğin 3 yıldır mobil cihazlara gelmesi bekleniyor

YouTube’un tarayıcı sürümü için 2019 yılının yazında duyurulan “Oynatma Sırası” özelliği, izlemek istediğiniz birden fazla videoyu kolayca listeye ekleyerek arka arkaya izleyebilmenize olanak sağlıyordu. Özellik kullanıma sunulduktan birkaç ay sonra YouTube yetkilileri en kısa sürede bu özelliği mobil cihazlara da getireceklerini açıklamıştı. 3 yıllık uzun bekleyişin ardındansa YouTube, bu özelliğin de nihayet mobil kullanıcılar için test edilmeye başlandığını duyurdu.

Özelliği mobil cihazlarda test edebilmek için YouTube Premium üyesi olmanız ve YouTube’un mobil uygulamasına girdiğinizde sağ üst tarafta bulunan profil resminize dokunduktan sonra “Premium ve Avantajlarınız” sekmesinin altındaki “Yeni özellikleri deneyin” bölümünden özelliği aktifleştirmeniz gerekiyor. Birkaç dakika sonra sonra bu özelliği telefonunuzda test edebilirsiniz.

Özelliği kullanmak içinse sıraya eklemek istediğiniz videonun sağ alt kısmındaki 3 noktaya dokunarak “Sırada en sonda oynat” seçeneğine dokunmanız yeterli. YouTube’un bu özelliği hem mobil hem de web sürümü için 100 videoyla sınırlandırdığını da hatırlatalım.

İLGİLİ HABER

TikTok, YouTube Benzeri Yatay Ekran Özelliğini Test Ediyor!

Şu anda test aşamasında olan özelliğin ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağı hakkında ise henüz bir açıklama yapılmadı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir