1. Anasayfa
  2. Teknoloji

YouTube’un Reklam Engelleyicileri Yasaklayacağı Ortaya Çıktı

YouTube’un Reklam Engelleyicileri Yasaklayacağı Ortaya Çıktı
0

YouTube’un reklam engelleme hizmetlerini devre dışı bırakmak için adımlar attığı bildiriliyor. Reddit’te paylaşılan bir bildirim, tüm kullanıcıların reklam izlememek için YouTube Premium’a geçmesi gerekeceğini ortaya koyuyor.

Dünyanın en popüler çevrimiçi video platformu Youtube Kritik bir gelişme yaşandı. YouTube’un bazı kullanıcılara bildirimler gönderdiği ve yakın gelecekte reklam engelleyici uygulamaları yasaklayacağı ortaya çıktı. Yani, reklam engelleme hizmetleri YouTube’da. işe yaramayacak.

Söz konusu konu Reddit’te ortaya çıktı ve Google için çalışan moderatörler tarafından da ele alındı. onaylanmış. Görünüşe göre YouTube, kademeli olarak tüm kullanıcıları Premium abone olmaya zorlayacak. Bilindiği gibi YouTube’u ücretsiz olarak kullanmak isteyen kullanıcılar, özellikle kısa videolarda videonun kendisinden çok reklam izliyordu. YouTube için bunu engelleyen hizmetler çok yakında devre dışı bırakılacak.

İşte YouTube’un bazı kullanıcılara gönderdiği bildirim:

“YouTube’da reklam engelleyicilere izin verilmez

  • Bir reklam engelleyici kullanıyor olabilirsiniz.
  • Reklamlar, YouTube’u milyarlarca kullanıcı için ücretsiz kılar.
  • YouTube Premium ile reklamsız bir deneyim yaşayabilirsiniz. Öte yandan içerik oluşturuculara aboneliğiniz için ekstra ödeme yapılabilir.”

İLGİLİ HABERLER

Müthiş Bir Pazarlama Stratejisi: YouTube Premium Gibi Platformlar Çılgın Büyümeye Rağmen Abonelerini Nasıl Artırıyor?

İlan çevirisinde de görebileceğiniz gibi; Bu duyuru ile YouTube, Premium’un avantajlarını anlattı ve kullanıcıları YouTube Premium abonesi olmaya davet etti. Aslında bu daha çok bir davet. zorlanmadı. Çünkü reklam engelleyicileri kapatmak YouTube reklamlarından kurtulmak demektir. hiçbir yolu olmayacak araç.

Geçerli YouTube Premium fiyatlandırması için:

İLGİLİ HABERLER

YouTube Premium’da %130’a varan artış: Kullanıcılar neredeyse çileden çıktı!

Kaynak:
https://www.androidpolice.com/youtube-ad-blockers-not-allowed-experiment/

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir