1. Anasayfa
  2. Teknoloji

ZippyShare, Kapanacağını Açıkladı

ZippyShare, Kapanacağını Açıkladı
0

Dosya paylaşım platformlarının en vicdansızı ZippyShare üzücü bir haber paylaştı. Platform, Mart ayı sonunda internete veda ediyor.

İnternetten dosya indirirken Reklam spam’inden bıktınızHayatını bekleme sürelerine adamaktan yorulanların kurtarıcısı olan bir iki dosya paylaşım platformu vardı… Şimdi onlardan birine veda ediyoruz.

2006 yılından bu yana basit, kolay ve zahmetsiz arayüzü ile hizmet veren ve “İndir” deyince dosya indiren ZippyShare, mart ayı sonunda kapanacağını duyurdu. Açıklama, platformun beş yıl sonra kullanıma açılacağı yönünde. ilk blog yazısında olmuş.

ZippyShare tarafından paylaşılan açıklama:

“Projeyi ay sonunda bitirme kararı aldık. Lütfen önemli dosyalarınızı yedekleyin, bunun için yaklaşık iki haftanız var. O zamana kadar site herhangi bir değişiklik olmadan çalışacaktır.”

ZippShare neden kapanıyor? Bu sorunun cevabı da aynı blog yazısında yer aldı:

2006’dan beri değişmeden piyasadayız – reklam destekli/ücretsiz dosya barındırma. Ancak, sunduğumuz hizmetlerin sözde basit formülü yavaş yavaş tükendiğinden, yıllar geçtikçe daha az ziyaret ediyorsunuz. Piyasadaki tüm rakip dosya depolama hizmeti şirketlerinin daha iyi göründüğünü, daha iyi performans ve daha fazla özellik sunduğunu düşünüyorum. Artık kimsenin bizim gibi bir dinozora ihtiyacı yok.

  • Eklentiler veya DNS hizmetleri olarak tarayıcıda yerleşik olarak bulunan her türden reklam engelleyici. Elbette hepimiz kullanıyoruz ama site sahibinin site üzerindeki tüm kontrolünü ellerinden alıyorlar. Sonunda, sunucu altyapısı için ödeme yapmak için daha fazla reklam yerleştirmeniz gereken bir kısır döngünün başladığı, ardından kullanıcıların daha fazla reklam bloğu çalıştırdığı ve bugünkü gibi bir noktaya geldiğimiz bir noktaya geliyoruz.
  • Elektrik fiyatlarında artış. Elektrik fiyatları geçen yıl 2,5 kat arttı ve bu, çok sayıda sunucuyla birlikte, maliyetlere telafi edemeyeceğimiz önemli bir artış ekliyor.
  • Pek çok başka sebep var ve bunun hakkında bir kitap yazabiliriz ama muhtemelen kimse onu okumak istemez.

Özetlemek gerekirse, artık siteye güç sağlayamayız.

Yıllar boyunca bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz. İnternetin derinliklerinde görüşmek üzere. o7

o7 ZippyShare size de!

zippyshare

zippyshare

zippyshare

zippyshare

zippyshare

zippyshare

İLGİLİ HABERLER

Dosyaları ücretsiz olarak aktarmak için 14 site ve mobil uygulama

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir